Ostatnie posty

Entelo, czyli o krzesłach do biurka

Entelo, czyli o krzesłach do biurka

Ergonomiczne krzesło biurkowe dla dziecka to jeden z ważniejszych elementów, gdy nasza pociecha rozpoczyna edukację szkolną. Kto z nas, rodziców, nie dba o zdrowie i bezpieczeństwo swojego malucha? Krzesło dla dziecka powinno być nie tylko wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim powinno zadbać o zdrowy i nieobciążony kręgosłup.

Z taką myślą powstały krzesła marki Entelo, która zadbała o ergonomię oraz wygodę użytkowania swoich produktów. Firma poszła o krok dalej i stworzyła takie krzesła, które wpływają na prawidłowy rozwój kręgosłupa oraz zatrzymują rosnącą liczbę błędów i wad postawy wobec dzieci, młodzieży, ale także u osób dorosłych. Opierając się na nauce, powstaje efekt finalny, w postaci dobrzej zaprojektowanego i nowocześnie wyglądającego krzesła do biurka. Wiele osób powinno pomyśleć o takim rozwiązaniu, ponieważ coraz więcej z nas ma problemy z wadami postawy. Warto o nie zadbać już od najmłodszych lat.Idea Dobrego KrzesłaDobre Krzesło to idea, która przyświeca firmie Entelo. Powstała linia ergonomicznych produktów, które dzięki posiadanym parametrom i standardom w zakresie ergonomii sprzyjają wyrabianiu prawidłowej pozycji siedzącej. Ponadto krzesła spełniają normę PN-EN 1729 i są dedykowane rozmiarom do konkretnego wzrostu ich użytkownika. W efekcie cały produkt wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa, dlatego idea została nazwana mianem „Dobrego Krzesła”.

Początek projektu to rok 2010, kiedy to jego twórca rozpoczął poszukiwania rozwiązania problemu z kręgosłupem własnego dziecka. Dobrany zespół naukowców z wielu dziedzin, w tym: ergonomii, fizjoterapii, ortopedii, biomechaniki, rozpoczął pracę nad stworzeniem takiego rozwiązania, które miałoby odzwierciedlać prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Zakończono prace nad prototypem w 2012 roku i przez kolejne dwa lata przeprowadzono badania na grupie 200 dzieci.

Wyniki badań, które były prowadzone pod bacznym okiem dr Mirosława Mrozkowiaka, wykazały, że Dobre Krzesło w procesie korekcji zaburzeń statyki ciała pełni istotną i uzupełniającą rolę w stosunku do wysiłków fizycznych stosowanych w ramach zajęć korekcyjnych postawy ciała.Jak zbudowane jest dobre krzesło?Dobre krzesło od marki Entelo opiera się na pięciu podstawowych i najważniejszych zasadach:

1. Wklęsło wypukła forma oparcia

Oparcie zostało zaprojektowane przez zespół specjalistów w zakresie ergonomii oraz rehabilitacji ruchowej. Dzięki temu zapewnia komfort oraz prawidłowe ustawienie kręgosłupa. Kąt oparcia zostało zaprojektowany zgodnie z normą PN-EN 1729. Zapewnia pracę mięśni rdzeniowych oraz wzmacnia kręgosłup.

2. Wypukła forma siedziska

Drugim bardzo ważnym elementem, w które zostały wyposażone krzesła marki Entelo to wypukła forma siedziska. Takie rozwiązanie umożliwia prawidłowe umieszczenie nóg i pośladków, pozostawiając je w naturalnej pozycji.

3. Elastyczna forma

Oparcie posiada elastyczną formę wykonania. Oznacza to, że pozwala na tzw. dynamiczny siad, który powoduje, że mięśnie są w ciągłej pracy. Dzięki temu nie pozostają odrętwione i są stale aktywowane.  

4. Opływowy kształt

Krzesło posiada opływowy kształt, a jego krawędzie są odpowiednio zaokrąglone. Dzięki takiej konstrukcji każdy użytkownik krzesła będzie czuł komfort, wygodę i swobodę, w trosce o najwyższy poziom bezpieczeństwa.

5. Solidna konstrukcja

Myśląc o krześle do biurka, zarówno tego szkolnego, jak i zawodowego, warto pomyśleć o solidności i trwałości wykonania. Unikalna technologia produkcji krzeseł Entelo zapewnia ich dłuższy czas użytkowania.Jak wybrać odpowiednie krzesło do biurka?Krzesła marki Entelo dostępne są w wielu różnych zestawach kolorystycznych, rozmiarach oraz wzorach. I tak jak kolor czy wzór wykonania jest indywidualną sprawą, którą warto dopasować do wystroju pokoju dziecka, tak już sam model powinien być dostosowany do wzrostu. Do wyboru jest kilka przedziałów wzrostu, gdy mówimy o krzesłach dziecięcych lub młodzieżowych:


- 119 - 142 cm
- 133 - 159 cm
- 146 - 176,5 cm

Warto wybrać taki model, który będzie służył Twojej pociesze przez dłuższy czas. Solidna i trwała konstrukcja to zapewnia. Reszta zależy od Ciebie. Zapraszam do zapoznania się z wszystkimi wzorami oraz kolorami krzeseł do biurka marki Entelo.

Zostaw komentarz