Ostatnie posty

Łóżko na antresoli - co warto o nim wiedzieć

Łóżko na antresoli - czym się charakteryzuje

Antresolę można rozumieć na dwojaki sposób. Z jednej strony myśląc o antresoli mamy na myśli dodatkową przestrzeń w mieszkaniu lub domu, które ma wysoki sufit. W takich wysokich pomieszczeniach można zastosować antresolę, która bardzo często służy jako sypialnia lub po prostu - miejsce do spania. To zdecydowana oszczędność miejsca. Tak zagospodarowana np. kawalerka w kamienicy zyska dodatkową przestrzeń, a łóżko umiejscowione na antresoli nie będzie zakłócać spotkaniom towarzyskim w salonie.

Łóżko na antresoli dla dziecka to nieco inne rozwiązanie. Owszem łóżko jest na podwyższeniu, jednak wynika ono ze stelaża, na którym się znajduje. Oznacza to, że łóżko dziecięce stoi w pokoju dziecka o standardowej wysokości, a pod nim jest wolna przestrzeń, którą można w dowolny sposób zagospodarować. Najczęściej jest to miejsce do zabawy, przechowywania zabawek lub innych drobiazgów, a także może posłużyć jako miejsce do nauki. Wszystko zależy od indywidualnej aranżacji oraz bieżących potrzeb naszego malucha.

Łóżko na antresoli dla dziecka - kiedy warto się zdecydować?

Łóżko na antresoli dla dziecka to oczywisty wybór, kiedy dysponujemy ograniczoną ilością przestrzeni w pokoju naszej pociechy. Wówczas szukamy rozwiązań, aby z jednej strony zachować odpowiednią ilość mebli w pokoju. Z drugiej strony chcemy zapewnić mu przestrzeń, aby czuło się swobodnie i komfortowo. Dlatego taki wybór łóżka sprawdzi się przede wszystkim wówczas, kiedy ilość miejsca w pokoju dziecka jest ograniczona.

Jednak nie tylko wtedy warto zdecydować się na taki wybór. Być może dziecko samo zdecyduje o tym, że wolałoby spać na takim łóżku i będzie nalegać, aby dokonać właśnie takiego wyboru podczas urządzania jego przestrzeni. Warto posłuchać głosu najmłodszego członka rodziny, ponieważ każdemu rodzicowi powinno zależeć na tym, aby dziecko czuło się dobrze we własnym wnętrzu.

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko na antresoli?

Decydując się na zakup łóżka na antresoli do pokoju dziecięcego, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów. Przede wszystkim - z czego zostało wykonane, jakie materiały zostały użyte do jego produkcji. Warto wybrać produkt drewniany, stabilny, który został pokryty lakierem ekologicznym. Wytrzymała konstrukcja to podstawa przy wyborze łóżka, ponieważ dzięki niej będziemy mieć gwarancję, że nasza pociecha jest bezpieczna w nocy i nie spadnie z antresoli. Ważnym elementem dla wielu rodziców będzie certyfikat potwierdzający spełniające normy i standardy przy wyborze materiałów użytych do produkcji mebla.

Kolejnym elementem świadczącym o bezpieczeństwie jest wybór takiego produktu, który posiada barierki ochronne. To istotna rzecz przy wyborze łóżka na antresoli, dzięki której rodzice będą spali spokojnie, bez obawy, że ich pociecha przeturla się przez łóżko i z niego wypadnie.

Zwróć uwagę czy wybrane łóżeczko ma możliwość dowolnego montażu drabinki - po lewej lub po prawej stronie. Jeśli zmieni się koncepcja umeblowania i aranżacji pokoju, zawsze będziesz mógł ustawić łóżeczko w innym miejscu, zmieniając możliwość wejścia do niego. W sklepie MiFiLi.pl wybierając łóżko na antresoli dla dziecka istnieje możliwość (na życzenie klienta) montażu drabinki po dowolnej stronie. Jednak warto poinformować o tym, podczas składania zamówienia w sklepie.

Przed zakupem należy sprawdzić wymiary. Nie kupuj łóżka, które będzie idealnie pasowało na wzrost twojego malucha. Pamiętaj, że dzieci szybko rosną, dlatego warto wybrać większy produkt, który będzie służył przez dłuższy czas.

Jeśli szukasz solidnego i ładnego łóżka na antresoli, które będzie pasowało do pokoju Twojego dziecka, sprawdź wybór dostępnych produktów w naszym sklepie - MiFiLi.pl. Służymy także pomocą oraz fachowym doradztwem przy wyborze odpowiedniego produktu.

Zostaw komentarz