Ostatnie posty

Biurko do pokoju młodego ucznia - jakie wybrać?

Gdy rozpoczął się rok szkolny, większość rodziców uzupełniało wyprawkę dla swoich pociech. Nowy plecak, przybory szkolne, zeszyty, trampki na lekcje W-Fu to tylko część dziecięcych potrzeb. Poza wyposażeniem plecaka i zakupem niezbędnych akcesoriów warto zastanowić się także, jak unowocześnić pokój dziecka, które rozpoczęło tegoroczną naukę szkolną. Co warto w nim zmienić? Jak zadbać o komfort nauki oraz zabawy? Jak połączyć dziecięce obowiązki ze strefą wypoczynku w jednym pomieszczeniu?

Biurko dla dziecka - niezbędne w każdym pokoju

Najważniejszym elementem wyposażenia pokoju młodego ucznia będzie biurko. Każdy rodzic urządzający pokój swojej pociechy, która właśnie ruszyła do szkoły, powinien zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad, przy wyborze tego mebla. Biurko przede wszystkim powinno być dopasowane do wieku oraz wzrostu dziecka. Jeśli planujesz zakup biurka na dłużej niż jeden lub dwa lata to warto znaleźć takie, które posiada regulowaną wysokość blatu. Biorąc pod uwagę ten aspekt, dobrym wyborem będzie biurko Tipoo marki Inmondo, które można ustawić na wysokość od 64 do 80 cm. Poza regulacją wysokości, to biurko posiada także możliwość regulowania kąta blatu. Ergonomiczna regulacja pochylenia sprawi, że dziecko będzie mogło przy nim nie tylko się uczyć, ale także malować, rysować czy swobodnie czytać.

Innym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze biurko, jest jego stabilne i solidne wykonanie. Warto sprawdzić materiały, z których wykonany został mebel. Jeśli planujesz, aby biurko zostało z Twoim dzieckiem na dłużej, wybierz produkt wykonany z drewna, ze stabilnymi nóżkami.

Praktycznym elementem wyposażenia biurka będą szuflady lub dodatkowa szafka pod nim. To dzięki takim dodatkom dziecko będzie miało miejsce na drobne przybory szkolne, zeszyty, ćwiczenia lub farbki i kredki do rysowania. Biurko Inmondo z kolekcji Funflex posiada aż cztery szuflady, które z pewnością przypadną do gustu każdemu uczniowi. Marka Bellamy zaproponowała biurko Sage z kolekcji mebli Lotta.

Nie zapominaj o tym, aby zapytać dziecko, które biurko najbardziej przypadło mu do gustu. Dla młodej uczennicy wygląd biurka będzie miał kluczowe znaczenie. Dlatego warto zwrócić uwagę na sam kształt oraz styl tego mebla. Dziewczynki z pewnością pokochają biurko Wood Luck Basic, które przypomina kształtem sekretarzyk. A jeśli mówimy o sekretarzyku, to warto rozważyć zakup biurka Ines marki Bellamy, które poza klasycznym wyglądem jest także praktyczne i funkcjonalne. Posiada 3 szuflady z jednej strony, szafkę z drugiej oraz dodatkową szufladę pośrodku. To prawdziwa skarbnica na dziecięce przybory i drobiazgi.

Jak połączyć wypoczynek z nauką w pokoju dziecka?

Niekiedy trudno w pokoju dziecka zmieścić wszystkie niezbędne meble. Gdy dysponujemy mniejszą przestrzenią, którą trzeba przearanżować na potrzeby pójścia do szkoły, warto zastanowić się nad połączeniem strefy nauki ze strefą wypoczynku. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą zestawy w postaci łóżka podniesionego z biurkiem i szafkami pod nim. Innymi słowy jest to łóżko piętrowe, pod którym znajduje się strefa nauki.

Takim sprytnym rozwiązaniem, dzięki któremu zaoszczędzisz miejsca w pokoju, może pochwalić się marka Inmondo. W kolekcji Funflex znajdziesz łóżko podniesione z biurkiem i szafkami w kolorze białym lub szarym. Producent przygotował także propozycję wysokiego łóżka z biurkiem i półką. Z racji tego, że jest to element zestawu można go powiększyć o dedykowane regały oraz komodę, która wpasuje się w przestrzeń pod łóżkiem.

Wybierając takie rozwiązanie warto zwrócić uwagę na mocne i stabilne barierki, które będą wpływać na bezpieczeństwo dziecka w czasie snu. Istotnym elementem będzie także sama drabinka, po której pociecha będzie wdrapywać się na górę. Powinna być dobrze wyprofilowana i stabilna, aby dziecko z łatwością mogło się po niej wspinać. 

Zostaw komentarz