Ostatnie posty

Jak urządzić kącik do zabawy dla najmłodszych?

Pokój dziecka to wyjątkowa przestrzeń, którą warto przemyśleć i dobrze rozplanować. Z jednej strony trzeba zastanowić się, gdzie powinno znaleźć się miejsce do nauki, a z drugiej strony - przestrzeń do zabawy i spędzania wolnego czasu. Ta druga będzie szczególnie ważna dla dzieci w wieku do sześciu lub siedmiu lat, czyli do czasu, gdy nie rozpocznie etapu nauki szkolnej.

Kącik zabaw - jak urządzić?

Kącik zabaw dla dziecka zazwyczaj znajduje się w dziecięcym pokoju. To przestrzeń, którą warto wydzielić z całego mieszkania. Im dziecko starsze, tym częściej odwiedzają je rówieśnicy, z którymi można zarówno dobrze się bawić, jak i spędzać czas na wspólnej nauce. Jednak dzisiaj skupimy się na strefie do zabawy.

Kolorowa tapeta

Myśląc i projektując kącik do zabawy warto pamiętać, aby był bezpieczny, funkcjonalny i kreatywny. Bowiem to właśnie przez zabawę dziecko poznaje i odkrywa otaczający go świat, a także rozwija swoją wyobraźnię. Gdy już zdecydujesz, która część pokoju będzie służyła do zabawy, możesz pomyśleć, aby wyróżnić ją tapetą na ścianie. Tapeta w pokoju dziecka może mieć wiele wzorów i kolorów - wybór jest tak duży, że każdy rodzic znajdzie odpowiedni wzór pasujący do pokoju dziecka. Przyklejona na ścianie będzie dodatkową ozdobą i dekoracją, wzmacniającą kącik zabawowy.

Pudełka i kosze na zabawki

Przestrzeń do zabawy będzie obfitować w zabawki. Dzieci je uwielbiają, a ich ilość niekiedy przyprawia o zawrót głowy. Dlatego z pomocą w porządkowaniu przyjdą kosze i pudełka na zabawki. Warto wybrać takie, które będą wizualnie pasować do pokoju dziecka. Nasza propozycja pudełek to głównie motywy zwierzęce. Dzięki temu dziecko nie tylko będzie miało motywację do sprzątania po każdej zabawie, ale także pozna nowe kształty zwierzaków i nauczy się dźwięków, odgłosów, które każde zwierzę wydaje.

Miejsce do siedzenia - stolik i krzesło

Gdy myślimy o przestrzeni do zabawy, nie można zapomnieć o meblach, które powinny się w niej znaleźć. Z pomocą w urządzeniu i aranżacji takiego wnętrza przyjdą stoliki oraz krzesełka dziecięce. Wybierając zestaw masz pewność, że dziecko będzie dysponowało wyjątkowym miejscem do nauki lub zabawy w pozycji siedzącej. A które z dzieci nie lubi rysować, kolorować lub bawić się plasteliną? Przy stoliku z krzesełkami można bawić się także w dom, restaurację lub spędzać czas przy herbatce z ulubionym pluszakiem.

Pufa lub mata - nie tylko do siedzenia

Przestrzeń do zabawy to także wyjątkowe i komfortowe miejsce do siedzenia. Nie tylko krzesło ze stolikiem będzie dobrym wyborem - miękka pufa także sprawdzi się w tej roli. Gdy dziecko kocha zabawy na podłodze, wybierz pufę do pokoju dziecięcego. Można ją zabrać ze sobą także na taras czy do ogrodu, aby zapewnić wygodę swojemu maluchowi. Mówiąc o podłogowych zabawach warto zastanowić się także nad wyborem maty do zabawy. Pikowana, wykonana z bardzo dobrej jakości materiału, posiada właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, antyalergiczne. Oznacza to, że będzie idealnym wyborem dla każdego malucha. Może pełnić funkcję maty do zabawy lub dywanika, który będzie wyjątkowo prezentował się w dziecięcym pokoiku.

Namiot Tipi - ożywi wnętrze

Jeśli dysponujesz większą przestrzenią w pokoju lub dziecko nie jest w wieku szkolnym i biurko z krzesłem nie jest jeszcze potrzebne, warto pomyśleć o postawieniu w dziecięcym kąciku namiotu tipi. Namiot tipi to ciekawa dekoracja, którą pokocha każde dziecko. Sam w sobie może być wyjątkowym miejscem do zabawy lub nietypową przestrzenią do realizacji różnych zabaw. Dzięki niemu każdego dziecko stworzy swój mały dziecięcy świat. Ilość kształtów, wzorów i kolorów sprawią, że rodzice znajdą idealny model do dziecięcego wnętrza. Namiot może na stałe zagościć w pokoju dziecka lub po każdej zabawie można go złożyć, schować do pokrowca i odłożyć np. do szafy, aby nie zabierał dodatkowej przestrzeni w pokoju.

Kącik do zabawy dla dziecka to miejsce, które powinno charakteryzować się wyjątkową kreatywnością. Pamiętaj, aby zapewnić swojej pociesze komfort i bezpieczeństwo w trakcie zabaw. W tym miejscu warto udostępnić dziecku bezpośredni dostęp do zabawek, które przy okazji pobudzą jego kreatywność i zachęcą do wymyślania różnych form spędzania czasu wolnego. Starannie dobrane dekoracje, dodatki oraz meble w dziecięcych kolorach pomocą stworzyć wyjątkowy klimat, który każdy maluch pokocha.

Zostaw komentarz