Ostatnie posty

Pinio Basic

Pinio Basic

 

Spodziewasz się dziecka ? Stoisz przed dylematem jakie wybrać łóżko dziecięce ? Poznaj kolekcję łóżek Basic, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Praktyczne funkcje łóżeczka pozwolą na ich użytkowanie nawet do 6 roku życia dziecka. Poniżej znajdziesz najważniejsze informację, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego łóżeczka dla niemowlaka. Kierując się nimi masz pewność, że wybrałeś odpowiednie pierwsze łóżeczko niemowlęce.

 

Po pierwsze - bezpieczeństwo

Łóżeczko niemowlęce powinno posiadać niezbędne certyfikaty, przed zakupem sprawdź czy wybrane przez Ciebie łóżeczko posiada odpowiednie atesty. Oznakowanie CE wskazuje, że dany produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Łóżeczka z kolekcji Basic są atestowane oraz zgodne z polskimi i europejskimi normami dotyczącymi bezpieczeństwa, trwałości i wytrzymałości.

 

Po drugie - farby i jej atesty

Użyte w procesie produkcji łóżeczka dla niemowlaka farby powinny być antyalergiczne, bezpieczne dla dziecka, posiadać niezbędne atesty. Wybierając łóżeczko Basic masz pewność, że zastosowane farby są bezpieczne dla Twojego dziecka, nie wywołują alergii są to ekologiczne farby wodne.

 

Po trzecie - wyjmowane szczebelki

Łóżeczko dla niemowlaka wyposażone w wyjmowane szczebelki to praktyczna funkcja łóżeczka, którą z pewnością docenisz jak tylko Twoje dziecko zacznie chodzić. Do czego tak naprawdę służą te wyjmowane szczebelki ? Gdy Twoje dziecko będzie już korzystało z łóżeczka na najniższym poziomie wysokości materaca (o której za chwilę) wtedy funkcja wyjmowanych szczebelek będzie niezwykle przydatna. Pozwoli ona na samodzielne wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka. W dzień podczas zabawy w łóżeczku dziecko samodzielnie do niego wejdzie i wyjdzie gdy już np. skończy zabawę.

 

Po czwarte - 3 poziomy regulacji wysokości materaca

Każde łóżeczko niemowlęce powinno posiadać możliwość regulacji wysokości materaca. Najwyższa przeznaczona jest dla niemowląt po urodzeniu. Gdy Twoje dziecko zaczyna się obracać, opanuje umiejętność przekręcania się z pleców na brzuch i odwrotnie wtedy bezpiecznie jest ustawić stelaż łóżka na środkowym poziomie. Najniższy poziom stelaża ustawiamy gdy dziecko zaczyna pełzać, raczkować a potem chodzić. Łóżeczko dla dziecka Basic w rozmiarze 120x60 cm i 140x70 cm posiada 3 poziomy regulacji wysokości materaca, która pozwala nam na dostosowanie stelaża łóżka odpowiednio do rozwoju i wieku dziecka.

 

Po piąte - funkcja sofki

Bardzo przydatna funkcja łóżeczka niemowlęcego to z pewnością możliwość przekształcenia w sofkę. Warto rozważyć zakup łóżeczka niemowlęcego właśnie z tą funkcją. Dlaczego? Często spotykam się z rodzicami, którzy szukają kolejnego łóżeczka dla dziecka w wieku nawet 1,5-2 latka, które nie chcą już spać w łóżeczku ze szczebelkami. Często też jest tak, że dzieci śpią z rodzicami i trudno jest później przenieść dziecko, które się wybudza ze snu do jego łóżeczka. W praktyce też jesteśmy po prostu zmęczeni i nie mamy siły przenosić dziecka do jego łóżeczka. Dzięki łóżeczku niemowlęcym z funkcją sofki problem mamy rozwiązany. Poprzez demontaż boku łóżka ze szczebelkami, ze stelażem umieszczonym na najniższym poziomie otrzymujemy praktyczną sofkę. Łóżeczko niemowlęce w takiej formie możemy przystawić np. do naszego łóżka w sypialni jeśli dziecko jeszcze potrzebuje bliskości rodziców. Łóżeczko niemowlęce przekształcone w praktyczną sofkę to pierwszy krok do nauki samodzielnego spania. Jeśli zdecydujesz się na łóżeczko dla dziecka z tą funkcją z pewnością wydłużysz czas użytkowania łóżeczka, może ono posłużyć dziecku nawet do 6 roku życia. Zarówno łóżeczko Basic 120x60cm oraz łóżeczko 140x70 cm posiada praktyczną funkcję sofki. Z pewnością ją docenisz i zaoszczędzisz pieniądze nie martwiąc się o zakup kolejnego łóżka dla dziecka nawet do 6 roku życia Twojego dziecka.

 

Po szóste - praktyczne dodatki

Zwróć uwagę czy łóżeczko które wybrałeś dla dziecka ma możliwość dokupienia praktycznych dodatków lub po prostu ma je w zestawie. Jeśli łóżeczko posiada wspomnianą wcześniej funkcję sofki zobacz czy oby na pewno w zestawie posiada wszystkie niezbędne elementy konieczne do stworzenia z niego sofki. Sprawdź czy do łóżeczka można dokupić barierkę zabezpieczającą dziecko przed wypadnięciem oraz czy w zestawie jest szuflada albo czy można ją np. dokupić gdy zajdzie taka potrzeba. Łóżeczko niemowlęce z kolekcji Basic możesz wyposażyć dodatkowo w szufladę na kółkach oraz praktyczną barierkę zabezpieczającą. Łóżeczko niemowlęce Basic w rozmiarze 120x60 cm wyposażysz również w przewijak nakładany na łóżko.  Dzięki niemu komfort codziennej pielęgnacji maluszka będzie jeszcze większy.

 

Ciekawostka ;) Każde łóżeczko niemowlęce posiada oznaczenie maksymalnej wysokości materaca. Może być ono w postaci kreski lub kropki, producenci stosują różne oznaczenia, poziom ten wskazuje jakiej wysokości materac możesz użyć do danego łóżka. Materac zastosowany w danym łóżeczku nie może być wyższy od zaznaczonego poziomu. To nie wada ani rysa na łóżeczku :) Tak musi być :)

Pinio Basic - kolekcja łóżeczek niemowlęcych | MiFiLi.pl

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji