Ostatnie posty

Ładny pokój dziecięcy - Inspiracje od MiFiLi.pl

Ładny pokój dziecięcy

Aranżacja pokoju dla dziecka to zawsze nie lada wyzwanie ale i prawdziwa przyjemność. Śliczne galerie zdjęć pokoi dziecięcych to kopalnia inspiracji. Meble, kolor ścian, dodatki to indywidualny wybór każdego z nas. Natomiast znajomość podstawowych zasad  stosowanych przy aranżacji pokoi dziecięcych pozwoli nam na stworzenie wnętrza praktycznego, bezpiecznego i po prostu spójnego. Wnętrza odpowiedniego dla dziecka w konkretnym wieku, spełniającego jego oczekiwania.  Stwórz z nami funkcjonalny pokój marzeń dla Swojego dziecka. Pokój który wpłynie pozytywnie na jego rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Ładnie urządzony pokój dziecka to radość dziecka i rodziców.

Strefa snu

Przystępując do wyboru mebli, zacznij od wydzielenia stref w pokoju dziecka. Jest to niezwykle ważne.Ułatwi to wybór odpowiednich mebli. Wyznacz strefę do snu i odpoczynku, strefę do zabawy oraz do nauki. Nawet jeśli Twoje dziecko nie jest jeszcze w wieku szkolnym czy przedszkolnym warto wcześniej ją zaplanować. Strefa snu to czas na spokojny sen i wyciszenie. Unikaj w niej jaskrawych kolorów, wzorzystych tapet. Strefa przy łóżku ma sprzyjać ukojeniu a nie pobudzeniu. Pomogą w  tym z pewnością  pastelowe kolory ścian. Co ważne zapewnij dziecku swobodny dostęp do łóżka.

Strefa do zabawy

Strefa do zabawy daje już większe możliwości. Tu możesz pomyśleć o intensywniejszym kolorze na ścianie, ciekawej naklejce, czy też wyposażeniu, które będzie wpływać na rozwój dziecka. Myślę tu o drabinkach gimnastycznych, czy też ściankach wspinaczkowych. W tej części pokoju pomyśl o praktycznym dywanie. Dywany we wnętrzach mogą też wydzielać strefy. Dywan wykonany z naturalnych materiałów z możliwością prania w pralce to najlepszy wybór. Kącik zabaw fajnie wyposażyć w baldachim albo namiot tipi. Kryjówek w pokoju dziecka nigdy dość.

Strefa do nauki

Przy aranżacji pokoju dziecięcego nie sposób zapomnieć o strefie do nauki. W tej części pokoju zadbaj o odpowiednie umieszczenie biurka. Ustaw go możliwie najbliżej okna tak aby maksymalnie wykorzystać światło dzienne. Nie zapomnij oczywiście o dodatkowym oświetleniu. Praktyczna lampka na biurko to podstawa. Regał na książki i przybory szkolne powinien być ustawiony możliwie najbliżej biurka. Jeszcze tylko krzesełko do biurka najlepiej z regulacją wysokości dzięki czemu posłuży na dłużej i kącik do nauki mamy gotowy.

Bezpieczne meble

Wybór mebli do pokoju dziecka jest naprawdę wyjątkowy. Mogą to być meble w stylu skandynawskim, klasycznym albo retro. Nie o tym będzie tu mowa - ten wybór pozostawiam Tobie. Znajdziesz tu jednak inspiracje, które mam nadzieję ci się spodobają.  Meble dla dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne. Zaokrąglone krawędzie, atestowane, antyalergiczne farby oraz możliwość przymocowania do ściany, wszystko to ma wpływ na bezpieczeństwo ich użytkowania. Zwróć uwagę czy meble, które wybierasz do aranżacji pokoju dziecka spełniają europejskie standardy i normy bezpieczeństwa.

Praktyczne rozwiązania


Aranżacje pokojów dziecięcych z użyciem mebli, które rosną wraz z dzieckiem to najlepszy wybór. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze. Gdy Twoje dziecko wyrośnie z łóżeczka niemowlęcego bez trudu wymienisz je na większe z tej samej kolekcji. Dokupisz biurko gdy już będzie potrzebne. Producenci wciąż zaskakują nas różnymi innowacjami i rozwiązaniami. I tak np. łóżeczko z kolekcji Hoppa w rozmiarze 140x70 centymetrów polskiego producenta Bellamy to mebel z którego w przyszłości stworzysz praktyczną sofkę, tapczanik o długości 160cm. Poprzez powtórne wykorzystanie elementów łóżka stworzysz wygodne pierwsze biurko dla dziecka.

Ściany i dodatki

Jasne, pastelowe kolory ścian w pokoju dziecięcym, stonowane dodatki, naturalne tekstylia wszystko to stworzy niepowtarzalny charakter. Spójne dodatki, meble w ulubionym stylu stworzą ładne wnętrze. Pamiętaj o wyznaczeniu stref przy aranżacji pokoju dziecka.  Dzięki temu stworzysz ładny i funkcjonalny pokój dla dziecka. Motyw przewodni, we wnętrzu dla dziecka zgodny  z jego zainteresowaniami to gwarancja pięknego wnętrza w którym Twój maluch będzie uwielbiał spędzać czas.

Zostaw komentarz