Ostatnie posty

Jak wybrać materac dla dziecka?

Komfort snu to jedna z najważniejszych kwestii w pierwszych latach życia dziecka. Długi, niczym nieprzerywany sen pozwoli maluszkowi wypocząć oraz wpłynie na jego zdrowy rozwój. Aby zapewnić wysoką jakość snu, ważne jest miejsce, w którym dziecko śpi. Dlatego tak ważny będzie wybór łóżka oraz materaca, który powinien charakteryzować się określonymi parametrami. 

Podstawowe parametry przy wyborze materaca

Materac dla dziecka jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju. Aby wybrać dobry produkt warto sprawdzić czy spełnia podstawowe warunki oraz czy będzie pasował do naszej pociechy. Dlatego najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze materaca, to:

  • dopasowanie długości do wielkości wybranego łóżeczka,
  • twardość materaca, która sprawi, że każda część ciała malucha będzie podparta w czasie snu,
  • materiał wykonania - przyjemne, antyalergiczne tworzywo, chroniące przed rozwojem drobnoustrojów, które mogą powodować wiele chorób,
  • elastyczność, dzięki której materac dopasuje się do anatomicznego kształtu ciała malucha,
  • pokrowiec, który bez problemu można ściągnąć i wyprać w pralce,
  • wkład, który pozwoli na wentylację i nie spowoduje przegrzania się czy wychłodzenia dziecięcego organizmu,
  • atesty lub certyfikaty, które upewnią każdego rodzica w podjęciu dobrej decyzji zakupowej. 

Jak wybrać materac pod względem wielkości?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego materaca dla dziecka warto wziąć pod uwagę rozmiar, który powinien być dostosowany do wielkości malucha. Zachowanie optymalnej przestrzeni w czasie snu jest bardzo ważnym elementem pod względem jakości i komfortu wysypiania się.

Dobrą praktyką jest zakup łóżeczka i materaca dostosowanego do wzrostu oraz wagi dziecka. Można zdecydować się na zakup nieco większych produktów. Lepiej jest zainwestować w dobrej jakości materac oraz łóżko, który wystarczy na dłużej, niż co roku zmieniać model, który się zniszczy lub z którego dziecko wyrośnie. Polecamy wybrać materace dla dzieci Hevea - polskiego producenta, którego jakość wpłynie na zdrowy i komfortowy sen, a dzięki takiemu wyborowi rodzice także będą spać spokojniej. 

W naszym sklepie do wyboru jest wiele modeli materacy, dostosowanych do wzrostu oraz wieku dzieci i nastolatków. Oferta zawiera:

materace 120x60,

materace 70x140,

materace 70x160,

materace 80x160,

materace 90x160,

materace 80x180,

materace 90x180,

materace 80x190,

materace 90x190,

materace 80x200,

materace 90x200,

materace 100x200,

materace 120x200,

materace 140x200,

materace 160x200,

materace 180x200,

materace 200x200.

Twardość materaca - warto o niej pamiętać

Kolejnym, bardzo ważnym parametrem przy wyborze materaca dla dziecka jest jego twardość. Nie może być zbyt twardy, ani przesadnie miękki. Optymalna twardość powinna być dostosowana do wagi dziecka. Z reguły ten stopień materaca dla niemowlaka określa się jako średni. Oznacza to, że dziecko w czasie snu będzie układać się odpowiednio, nie będzie się zapadać, a wypoczynek będzie wyjątkowo komfortowy. 

Jest wiele głosów ekspertów, którzy sugerują, aby do 10 roku życia wybierać materace średniej twardości, które są dedykowane najmłodszym. Z kolei szukając materaca dla nastolatka warto zwrócić uwagę na jego wagę i na tej podstawie zdecydować się na wybór. Istnieje wiele modeli materacy, które są dwustronne, a każda ze stron posiada inny stopień twardości. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z wiekiem dziecka nie będzie konieczne wymienić materaca na nowy, a jedynie wystarczy obrócić go na drugą stronę, zmieniając stronę użytkowania. 

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka to zadanie, które wymaga przeanalizowania wielu aspektów i zastanowienia się, który model będzie najlepszy dla malucha. Warto zwrócić uwagę na bogaty wybór modeli dostępnych w naszym sklepie. W przypadku pytań lub wątpliwości, chętnie doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu.

Zostaw komentarz