Ostatnie posty

Pokój dla dziewczynki 2 latka - Inspiracje od MiFiLi.pl

Pokój dla dziewczynki 2 latka

Ładna i funkcjonalna przestrzeń może wpłynąć na kreatywny rozwój Twojego dziecka. Przemyślane i bezpieczne wnętrze to długie godziny zabaw, które będą wpływać pozytywnie  na rozwój  Twojego dwulatka. Planując pokój dla dziewczynki 2 latka zadbaj o stworzenie odpowiednich stref. Nie zapomnij o tej najważniejszej strefie do zabawy. Zadbaj o kolory, które będą wyciszać a nie pobudzać Twoje dziecko. Dobierz praktyczne meble i wygodne łóżko. Sprawdź naszą galerię pokoi dla dziewczynek. Stwórz z nami projekt pokoju dla dwuletniej dziewczynki.

Bezpieczne meble w pokoju 2 latka

W projekcie pokoju dla dwuletniej dziewczynki należy uważnie rozważyć wybór mebli. Muszą one być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Niezbędne jest przymocowanie mebli do ścian by nie stwarzały zagrożenia dla dziecka. Ruchliwy i ciekawy świata dwulatek ma różne pomysły, których my dorośli nawet nie potrafimy sobie wyobrazić.  W przypadku regałów w pokoju dziewczynki 2 latka słusznym wyborem będą te niskie, na których zabawki i ulubione książeczki dziecka będą w zasięgu wzroku. Zachęci to dziecko do samodzielnego sięgania po ulubione zabawki, w każdej chwili dwulatek wybierze ulubioną książkę, którą będzie chciał poczytać z rodzicami.  W pokoju dla dziewczynki 2 latka nie może zabraknąć stolika i krzesełka do kreatywnych prac plastycznych. Dziewczynki w tym wieku uwielbiają rysować i malować  tak więc w ich pokoju nie może po prostu zabraknąć wygodnego miejsca do wykonywania tych prac. Ciekawym rozwiązaniem jest również tapeta tablicowa lub naklejka. Można na nich rysować do woli.

Łóżko w pokoju 2 letniej dziewczynki

Ważnym elementem w pokoju dwuletniej dziewczynki jest łóżko. Gdy nie jesteśmy szczęśliwym posiadaczem łóżeczka niemowlęcego z funkcją sofki czy też tapczanika czas rozejrzeć się za kupnem nowego. W przypadku dziecka w wieku dwóch lat dobrym rozwiązaniem będzie możliwie najniższe łóżko wyposażone w barierki z obu stron. Sprawdzą się również łóżka domki, które pięknie prezentują się w pokojach dla  dwuletnich dziewczynek. Łóżka domki i tipi są nie tylko ładne ale i funkcjonalne. Wysokie barierki ze wszystkich  stron łóżka zapewnią dziecku bezpieczny sen. Jeśli chodzi o rozmiar łóżka rekomendujemy te w rozmiarze 180x80 centymetrów, 180x90 centymetrów lub 160x80 centymetrów.

Oświetlenie w pokoju  2 letniej dziewczynki

Planując oświetlenie w pokoju dziewczynki 2 latka powinniśmy zrezygnować ze wszelkich lampek stojących umieszczanych na komodach czy też nocnych szafkach. Mogą one stwarzać zbyt duże zagrożenie w pokoju dziecka. Ruchliwy dwulatek podczas kreatywnej zabawy może po prostu strącić ją z mebla stwarzając tym samym niebezpieczną sytuację. W pokoju dwuletniej dziewczynki niekoniecznie sprawdzają się również lampy podłogowe. Chcąc umilić zasypianie dziecku  wybierz miękką lampkę, z łagodnym światłem, która nie nagrzewa się . Miękkie lampki w kształcie ulubionego zwierzątka ukołyszą do snu Twojego dwulatka.

Strefa do zabawy w pokoju 2 letniej dziewczynki

Dzieci w wieku dwóch lat poznają świat poprzez kreatywną zabawę. Dobrze zaplanowana strefa do zabaw w pokoju dwuletniej dziewczynki to gwarancja długiej i bezpiecznej zabawy. Kącik ten można wyznaczyć poprzez ułożenie miękkiego dywanu. Dzieci bawiąc się dużo czasu spędzają na podłodze warto zadbać o wygodny wykonany z naturalnych surowców dywan.  Strefa do zabawy to również kącik z krzesełkiem i stolikiem. Bardzo przyjazne miejsce do zabawy można stworzyć poprzez wyposażenie pokoju dziewczynki 2 latka w gniazdo junior. Gniazdo to jest miękkim materacykiem, który może posłużyć również jako suchy basen do którego wkładamy kulki. Idealnie sprawdzi się również jako mata pod baldachim. Wypełnione miękkimi poduchami stworzy idealne miejsce do zabawy dla dziewczynki 2 latka.

Zostaw komentarz