Jak urządzić pokój dla chłopca dwulatka? Inspiracje od MiFiLi.pl

    Projekty pokoju dla chłopca    0 Komentarze
Jak urządzić pokój dla chłopca dwulatka? Inspiracje od MiFiLi.pl

Sprawdź nasze inspiracje

W aranżacjach użyto produktów

Projekty pokoi dla chłopców są mi szczególnie bliskie. Jestem mamą chłopca w wieku 9 lat, zawsze uważnie przyglądam się zdjęciom pokoi dla chłopców szukając inspiracji do pokoju synka. Dzisiaj bliżej przyjrzymy się projektom pokoi dla chłopców 2 latków. Dzieci w tym wieku intensywnie poznają świat, mają też już swoje pierwsze zainteresowania i zabawy które uwielbiają. Wpis ten stworzyłam aby pomóc w doborze mebli a przede wszystkim łóżka do pokoju chłopca w wieku 2 lat. Chciałam zaznaczyć na co zwrócić szczególną uwagę przy aranżacji pokoju dla chłopca, jakie wybrać meble i dodatki.

Łóżko w pokoju dla chłopca w wieku 2 lat

Często bywa tak, że na etapie urządzania pokoju dla niemowlaka skupiamy się tylko i wyłącznie na potrzebach noworodka. Myślę, że jest to błąd gdyż chociażby wybór odpowiedniego łóżeczka, które rośnie wraz z dzieckiem lub posiada inne funkcje dzięki którym może posłużyć nam na dłużej jest bardzo istotne. Ostatecznie  zaoszczędzimy czas i pieniądze. W niekrótkim czasie nie będziemy musieli dokonywać zakupu kolejnego łóżka do pokoju kilkulatka. Dzięki przemyślanym konstrukcjom producenci z którymi współpracujemy proponują różne łóżeczka niemowlęce, które posłużą w pokoju chłopca. Łóżka niemowlęce, które występują w rozmiarze 140x70 to łóżka z funkcją tzw. sofki lub tapczanika, które będą w przyszłości idealnym łóżkiem w pokoju dla chłopca. Bardzo często, łóżka te posiadają również inne możliwości.  Łóżko Hoppa producenta mebli Bellamy w rozmiarze 140x70 oprócz tego, że przekształca się w praktyczną sofkę oraz tapczanik dzięki przemyślanej konstrukcji  przekształci się w praktyczne pierwsze biurko w pokoju dla 2 latka. Ciekawą propozycją jest również łóżko Nomi. Łóżko to można zmodyfikować dzięki czemu otrzymujemy praktyczny tapczanik z oryginalną nadstawką tworząc oryginalne łóżko dla dwulatka w stylu skandynawskim. Jak widać możliwości jest wiele z pewnością warto przemyśleć zakup pierwszego łóżka dla dziecka.

Pokój dla chłopca - najważniejsze cechy pierwszego łóżka

Pierwsze „dorosłe” łóżko w pokoju chłopca w wieku dwóch lat powinno być  bezpieczne. Bezpieczeństwo dziecku podczas snu zapewnią  barierki, które ochronią przed wypadnięciem z łóżka. Dużym zainteresowaniem do pokoju dla chłopca 2latka cieszą się łóżka wyposażone w barierki z każdej jego strony. Dzięki takiemu rozwiązaniu  łóżko dla chłopca z barierkami zapewni dziecku  zabezpieczenie np. od zimnej i nieprzyjemnej ściany podczas snu. W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo łóżko Tomi oraz łóżko Kacper, które spełnia wszystkie warunki, które opisałam powyżej. Łóżka występują w wygodnych rozmiarach 80x160cm oraz 80x180cm. Dużą zaletą łóżka jest również jego wysokość idealna dla kilkulatka.

Łóżko domek, łóżko tipi w pokoju dla chłopca dwulatka

Ciekawą propozycją do pokoju dla chłopca  2latka są łóżka domki lub łóżka tipi. Łóżko w kształcie domku czy też tipi zachęci chłopca w wieku dwóch lat do samodzielnego spania we własnym pokoju.  Przecież będą to pierwsze próby spania we własnym pokoju dla kilkulatka. W projekcie pokoju dla chłopca 2 latka warto uwzględnić łóżko tipi, będzie ono wspaniałym uzupełnieniem motywu przewodniego w pokoju chłopca. Łóżka domki i tipi z oferty naszego sklepu to meble wykonane z twardego, odpornego na przebarwienia drewna bukowego, z wysokimi barierkami zabezpieczającymi.  Łóżko Kimi w kształcie tipi, to łóżko nisko osadzone przy podłodze, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców dwulatków.

Meble i dodatki w pokoju dla chłopca dwulatka

Nie będę tu omawiać konkretnych kolekcji mebli do pokoju chłopca 2 latka ani ich stylu. Napiszę jednak na co warto zwrócić uwagę przy zakupie mebli dla kilkulatka. Po pierwsze do pokoju chłopca 2 latka sprawdzą się meble z zaokrąglonymi krawędziami. Meble dla dzieci powinny posiadać niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa a stosowane farby i lakiery nie wywoływać alergii dla dzieci. Meble w pokoju dziecka zabezpiecz przed wywróceniem mocując je do ściany. Dodatki w pokoju chłopca 2latka to takie które spójne są z jego zainteresowaniami i ulubionymi zabawami.  Niezastąpiony motyw pojazdów, dinozaury czy zwierzęta leśne to ulubione motywy w pokoju chłopca 2latka.

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code